Rejestracja telefoniczna pod nr 603 12 23 34

Aby umówić się na pierwszą wizytę, najlepiej skontaktuj się ze mną telefonicznie pod nr 603 12 23 34  lub mailowo na adres wgklinika@gmail .com i ustal najbardziej odpowiednią dla Ciebie porę spotkania.

Jeśli posiadasz dokumentację medyczną, taką jak: wyniki badań, badania obrazowe (TK, MRI, RTG, USG), wypisy ze szpitala i/lub skierowanie na rehabilitację od swojego lekarza, nie zapomnij zabrać ich ze sobą.

Lokalizacja problemu chorobowego

Na pierwszej wizycie, na podstawie testów, badania manualnego oraz wywiadu i dostarczonej dokumentacji medycznej, zlokalizuję problem i dobiorę odpowiednią formę terapii dla Twojego schorzenia.

W trakcie tego etapu poszukam u Ciebie również złych nawyków ruchowych, które mogą powodować lub utrzymywać permanentny stan chorobowy.

Jeśli zachodzi potrzeba, polecę Ci wykonanie dodatkowych specjalistycznych badań, które umożliwią dokładniejszą diagnozę. Po lokalizacji problemu i dobraniu formy terapii, ustalę jej długość i intensywność.

Likwidacja przyczyny

Podczas trwania terapii, przeprowadzę zabiegi terapii manualnej: mobilizacyjne i manipulacyjne, oraz wykonam z Tobą odpowiednie ćwiczenia.

Terapia trwa również po wizycie w gabinecie. Dostaniesz zestawy ćwiczeń, które będziesz wykonywać samodzielnie w domu. Dodatkowo przedstawię Ci listę zastrzeżeń, co do aktywności oraz czynności codziennych, które powinieneś wykonywać inaczej, niż dotychczas.

Jest to część Twojej edukacji, która pomoże Ci wykształcić nowe, zdrowe nawyki ruchowe.

Wizyty kontrolne

W trakcie trwania całego procesu rehabilitacji ważnym elementem są wizyty kontrolne. Dzięki nim jest okazja do wykonania testów funkcjonalnych, które informują o postępie w terapii i wskazują dalszą drogę jej przebiegu.

Cały czas jesteś w kontakcie z terapeutą, możesz zadzwonić i/lub napisać sms-a lub maila, gdy coś Cię niepokoi.

Przeciwwskazania do Terapii Manualnej

Świeże urazy i złamania, stany gorączkowe, gruźlica kości, osteoporoza, miażdżyca tętnic kręgowych, nowotwory rdzenia kręgowego oraz nowotwory z przerzutami na kości, a także zespół zesztywniający stawów kręgosłupa (ZZSK).

U kobiet w pierwszym i trzecim trymestrze ciąży obowiązuje duża ostrożność ale zabiegi się wykonuje zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia z asymetrią miednicy i zablokowaniem w stawach krzyżowo-biodrowych, których efektem mogą być problemy z utrzymaniem ciąży i prawidłowym przebiegiem porodu.

Back to Top

Liczba odwiedzających stronę